• Домашня
  • Новини
  • ПОЗИЦІЯ ФІЛОСОФСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ ЩОДО МАНІПУЛЯЦІЙ У ЗМІ

ПОЗИЦІЯ ФІЛОСОФСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ ЩОДО МАНІПУЛЯЦІЙ У ЗМІ


У світлі викривлення фактів і цілеспрямованого дезінформування громадськості сумнівними засобами масової інформації щодо «Галереї видатних випускників та професорів філософського факультету» повідомляємо, що вона була облаштована у 2009 році з нагоди відзначення 175-річчя факультету. До неї увійшли 13 історично визначних постатей, які склали Славу філософського факультету. Портрети були придбані з ініціативи та за особисті кошти декана Анатолія Євгеновича Конверського. На той час собівартість одного портрету складала 200 грн.

У 2023 році з ініціативи адміністрації факультету було вирішено доповнити цю галерею двома випускниками й професорами філософського факультету, які кожен у свій час були обрані ректорами Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вони є предметом нашої особливої гордості, адже за їхнє обрання проголосувала більшість колективу університету.

Табличка, якою супроводжується галерея із 2009 року і яка особливо привернула увагу «небайдужих акул пера», належить до жанру «Філософський, або інтелектуальний гумор», коли реальні сутності множать на порожнє, або нульове поняття.

У переліку так званих «благодійників» називаються реально існуючі інституції, які були підібрані довільним чином, але остання позиція є нульовим, або порожнім поняттям (як визначає наука логіка, яку опановує кожен студент-першокурсник). А 1 помножити на 0 буде 0, 100 помножити на 0 буде 0, і т.д. Таким порожнім поняттям є назва «ООО Азовський банк». Наявність гуманітарної ерудиції певного рівня дозволяє ідентифікувати її як крилатий вислів, який має певне історичне підґрунтя. На позиції «Азовського банку» можна було написати «Тарас Бульба», «Остап Бендер», «Дартаньян» і т.д., що, звичайно, спростило би зчитування цього інтелектуального жарту непідготовленою аудиторією. Тим не менш, результат був би одним і тим же. Перед умовним «Азовським банком» можна написати будь-яку реальну фірму, або особу: МВФ, Е. Макрон і т.д. Результат буде тільки 0 (нуль).

Тому вимагати від «ООО Азовського банку», скільки коштів він видав на галерею видатних випускників та професорів філософського факультету, – це все рівно, що черпати воду порваним решетом.

Закликаємо небайдужих представників «авторитетних» ЗМІ враховувати контекст глибокої академічної традиції, яка прищеплюється під час навчання всім випускникам факультету, і застосовувати принципи критичного мислення.