• Домашня
  • Новини
  • Культурно-освітній проект «Таємниці українських печер»

Культурно-освітній проект «Таємниці українських печер»


2 жовтня 2017 року о 12:00 в ауд. 330 (Червоний корпус) відбудеться презентація культурно-освітнього проекту «Таємниці українських печер».

Мета проекту – створення та презентація книги про розслідування американським слідчим подій Голокосту 1942-1944 років в Україні.

У 1993 році американський спелеолог та старший слідчий КрисНікола відвідував українські печери на запрошення українського геолога Валерія Рогожникова, випускника  КНУ ім. Тараса Шевченка. У печерах Крису показали залишки довготривалої схованки людей: ґудзики, взуття, ключі від дому, іржавий посуд. Про те, хто там ховався і чому, ніхто не знав. Крису тільки сказали, що може євреї ховалися у печерах під час війни. Крис зацікавився і почав розслідування, яке тривало 10-ть років. Йому вдалося знайти живих учасників подій. Виявилось, що декілька єврейських сімей мешкали у печерах 511-ть днів і вижили за часів Голокосту завдяки своїй мужності та допомозі друзів-українців.

Продовжуючи пошуки, Крис знайшов 14-ть з 38-ми мешканців печер. Цикли зустрічей та  інтерв’ю дозволили надрукувати статтю у відомому журналі "NationalGeographic", створити книгу "TheSecretofPriest'sGrotto" та фільм "NoPlaceonEarth". Крис працює над популяризацією цієї історії, багато виступає з лекціями в США та  інших англомовних країнах.

На жаль, ці події залишаються маловідомими в Україні.

Письменниця Анна Агніч, киянка, яка зараз живе в Бостоні, багато років допомагає Крису, збирає матеріали про його дослідження, та протягом двох років працює над написанням книги українською мовою. Проект передбачає проведення серії презентацій за участю Криса. Головною аудиторією презентаційної частини проекту є українське студентство, яке ми залучимо до розмови про нашу спільну історичну пам'ять