Відкрита лекція "NON-FORCEFULFUL NATURE (НЕСИЛОВА ПРИРОДА)"


Філософський факультет

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

9.04.2014 о 13.00 годині в 330 ауд.

проводить відкриту лекцію доктора технічних наук, професора, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, декана факультету інформаційних технологій,

Юрія Миколайовича Теслі

за матеріалами монографії:

NON-FORCEFULFUL NATURE

(НЕСИЛОВА ПРИРОДА)

В основі теорії несилової взаємодії, якій присвячено цю монографію, уявлення про прояв в русі і взаємодії матеріальних об'єктів їх внутрішньої організації (інтроформації). Введення цієї категорії у фізичні закони дозволило побудувати математичну модель, яка описує зміни в кількості інтроформації в процесі взаємодії матеріальних об’єктів. У цій моделі взаємодії різної фізичної природи призводять спочатку до змін у інтроформації, а зміни в інтроформації є джерелом змін у поведінці об'єктів. Постулюється, що отримані математичні вирази відображають закони рефлекторної поведінки матерії у Всесвіті.

Проведено експерименти, які підтвердили адекватність отриманої моделі процесам взаємодії в середовищі інтелектуальної діяльності людини. На цій основі формалізовано метод побудови рефлекторних інтелектуальних систем. Такі системи ефективні і прості в розробці. Щоб підтвердити це, на лекції буде продемонстрована рефлекторна система голосового управління технічними пристроями (на прикладі управління комп'ютерною моделлю телевізора).

Запрошуємо всіх аспірантів, викладачів, науковців, які цікавляться останніми тенденціями у розвитку сучасних наукових пошуків!


Оргкомітет